piątek, 16 sierpnia 2013

Praca w Sigil

Jesteście grupą wolnych strzelców, którzy razem wykonują różne zlecenia dla tego, kto zaoferuje odpowiednie wynagrodzenie.
Mieszkacie w Sigil, mieście na rozdrożu światów, skąd łatwo można przejść w najdziwniejsze miejsca w wieloświecie.
Życie awanturnika do najłatwiejszych nie należy, więc póki co stać Was jedynie na marną kwaterę w rozsypującej się kamienicy w Ulu, w najgorszej dzielnicy Sigil.

Ostatnio słyszeliście o następujących zleceniach do wzięcia:

Krążą słuchy, że Brązowa Pani jest skłonna wiele zapłacić za odzyskanie listu miłosnego, który Żelazny Baron zabrał ze sobą do Biblioteki Wspomnień, gdy udawał się na wygnanie. Nic dziwnego, że mumia nie chce wysłać z tą misją żadnego z oddanych jej fanatycznie sług. Świat Biblioteki Wspomnień leży naprawdę daleko.

Adar, Ognista Broda, wysłannik krasnoludów z Planu Ognia, szuka odpowiedzialnej ekipy, która zapewni mu bezpieczeństwo podczas wyprawy na Szare Cmentarzysko. Twierdzi, że chce tam oddać hołd poległym wojownikom ze swojego rodu. Niepokoją go pogłoski o Harrinie Bez Twarzy, nekromancie, który niepokoi odwiedzających ten niedaleki od Sigil cichy świat.

Pajęcza Wdowa wraz ze swoją zbieraniną na wpół szalonych awanturników ogłosiła, że wyrusza wywrzeć zemstę na Błękitnej Gildii z Burzowej Wieży. Podobno to ich spisek doprowadził do skrytobójczej śmierci jej męża, dobrego półboga Jansena. Ci, którzy wraz z nią przemierzą rozliczne światy na drodze do Burzowej Wieży, z pewnością będą mieć swój udział w plądrowaniu siedziby gildii, której magiczne szafiry osiągają oszałamiające ceny.

Śpiewający Derwisze ze Złocistego Raju proszą wszystkie istoty dobrej woli o ochronę przed wysłannikami Klubu Krokodyli, którzy dla okrutnej zabawy zamierzają zniszczyć tę niewielką wspólnotę religijną, której siedziba znajduje się w jednym z mniej uczęszczanych zakątków Dzielnicy Świątynnej.

*   *   *

Powyższe stanowiło podstawę do sesji, którą wczoraj poprowadziłem na mechanice World of Dungeons (przeróbce Dungeon World). Pomysł na sesję i misje wziąłem z "Dark Heart of the Dreamer" Jonathana Waltona. Przy tworzeniu powyższych opisów wylosowane misje ubrałem w szczegóły inspirując się kartami "Harrow" wydanymi jakiś czas temu przez Paizo.
W czasie sesji przebieg wydarzeń i dalsze szczegóły improwizowałem na bieżąco korzystając z opisu Sigil z "Dungeon Master Guide 2" do 4 edycji D&D (polecam - jeden z ciekawszych podręczników dla MG prowadzącego D&D niezależnie którą edycję).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz