czwartek, 20 czerwca 2013

Astrologia Golarionu

Dla Izy, która gra u mnie astrologiem, przygotowałem krótki opis znaków zodiaków w świecie Pathfindera. Może jeszcze komuś się przyda, to wrzucam na sieć. Zasadniczo jest to tłumaczenie materiału z dodatku "Distant Worlds". Dlatego lubię grać w gotowych settingach, bo co pomyślę, że by mi się przydało na sesji, gdzieś już jest opracowane. :)


Materiał bardzo się przydał na sesjach. Postacie mają swoje znaki zodiaku i łatwo można tworzyć tajemnicze przepowiednie mieszając znaki zodiaku i losowe gwiazdozbiory (można np. rzucić k20).
Niektóre nawet się spełniały! :)

7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tego typu materiały. Dzięki takim "pierdołą" uniwersum gry staje się pełniejsze i bardziej żywe.

  Sam przymierzam się do opisania astrologii w Starym Świecie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warhammer też ma masę dodatków (do różnych edycji) - nie miał do tej pory opisanej astrologii? Aż nie chce mi się wierzyć biorąc pod uwagę, że są np. Magowie Niebios...

   Usuń
 2. Jest dodatek do Pathfindera opisujący dokładnie jego układ słoneczny, niestety nie pamiętam nazwy. Jest świetnie napisany z kapitalnymi pomysłami, np miasta ifrytów na słońcu i kilka sposób jak gracze mogą się tam znaleźć i przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś jak Realmspace albo Krynnspace z 2ed?

   Usuń
  2. Dodatek nazywa się Distant Worlds, właśnie sprawdziłem. Od Realmspace różni się tym, że prawie nie porusza kwestii podróży między tymi światami poza kilkoma uwagami na temat zaklęć i statków, których opisów zwyczajnie nie ma.

   Usuń
  3. Khm, khm... Nazwę tego dodatku (wraz z linkiem) podałem we wpisie powyżej. Fragment o astrologii pochodzi głównie właśnie stamtąd.

   Ogólnie dodatek całkiem fajny, ale raczej jako coś alternatywnego do grania w Golarionie - nowy setting, a na to jest jednak zbyt pobieżnie opisany. Choć może stanowić podstawę do własnego rozwinięcia.

   Usuń
  4. Bosz, jestem retardem ;p

   Usuń