piątek, 24 lutego 2012

Moduł „Rahasia”


Na zjAvie udało mi się dwukrotnie poprowadzić moją przeróbkę klasycznego scenariusza do Dungeons & Dragons „Rahasia” autorstwa Traciego i Laury Hickman. Obie sesje wypadły moim zdaniem całkiem nieźle (przy czym raz prowadziłem dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z grami fabularnymi). Żeby zachęcić do Dungeon World i do bardziej otwartego przygotowywania przygód, prezentuję poniżej sporządzony przeze mnie moduł:

„Rahazja” – w wersji polskiej
„Rahasia” – w wersji angielskiej

W świecie Golarion (settingu systemu Pathfinder) przygodę umiejscowiłem w krainie Jalmeray, na wschodnim krańcu Dżungli Segang. Efektowna magia i klasztory mnichów praktykujących sztuki walki świetnie pasują do tematyki scenariusza.

2 komentarze:

 1. a w DW można grać bez AW?
  Chyba że mówisz o DWB ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za ten komentarz. Zwracasz uwagę na coś, co może powinienem wyraźniej zaznaczyć. Może nawet poświęcić temu osobny wpis na blogu?

  W Dungeon World jak najbardziej można grać nie tylko, że nie mając Apocalypse World, ale nawet nigdy wcześniej nie mając z tamtym systemem do czynienia.

  Wymaga to jednak jednej z dwóch rzeczy:
  1) albo zakupienia płatnej wersji Dungeon World (pdf kosztuje 5 dolarów - http://www.dungeon-world.com/index.php/buy/),
  2) albo opierania się na darmowej wersji (http://www.dungeon-world.com/index.php/downloads/), do tego mając ogólne pojęcie o modelu rozgrywki (np. gdy już się wcześniej grało w DW, AW lub inną wersję tej mechaniki). Możliwe, że tutaj mógłbym się przydać, opisując dokładniej na czym to polega.

  A jakie DWB masz na myśli? (Nie jest to dla mnie jasne, co rozumiesz pod tym skrótem.)

  OdpowiedzUsuń