piątek, 6 marca 2015

Zakupy pdfów

W moim przypadku promocja w sklepie internetowym DriveThu RPG zadziałała znakomicie z punktu widzenia sprzedających. Skuszony promocją zacząłem się zastanawiać, co właściwie chciałbym kupić i okazało się, że tych promocyjnych było tylko kilka, a reszta zakupów to normalna oferta sklepu.

Promocja trwa do wtorku, warto popatrzeć, co mają ciekawego.

Oto co ja kupiłem:

War of the Burning Sky: The Complete Campaign (D&D 3.5) - ponad 700 stron kampanii za 7$? To się nazywa okazja! Kampania miała niezłe recenzje, więc może kiedyś ją poprowadzę. A jak nie, to same pomysły, portrety NPCów, mapki są na pewno więcej warte niż te 7$. (Promocja GM's Day)

Crucible of the Dragons (BRP) - co prawda nie lubię mechanik opartych na k100, ale za to lubię settingi. Ten wygląda bardzo ciekawie. Starożytna Grecja ze smokami. Dokładnie opisana większa wyspa z miastami, frakcjami, religiami, pomysłami na przygody. Mechaniki nie ma tu aż tak dużo, nie powinienem mieć problemów z jej skonwertowaniem. (Promocja GM's Day)

The Wreck of Volund's Glory (13th Age) - wciąż za mną chodzi zarówno setting Midgard jak i mechanika 13th Age. I dlatego od czasu do czasu coś kupuję - wcześniej Midgard Bestiary: 13th Age Compatible Edition, teraz tę przygodę. Nie jest to w sumie nic wielkiego (18 stron po odliczeniu okładki, obrazków, OGL itd.), ale w sam raz na pojedynczą sesję. Może poprowadzę na jakimś konwencie? (Promocja GM's Day)

The Location Crafter (bezsystemowe) - to już właśnie poza promocją GM's Day, ale i tak za 3$ postanowiłem zobaczyć cóż to jest, zwłaszcza że od jakiegoś czasu było w czołówce bestsellerów DriveThru RPG. To dopiero jest maleństwo - w małym formacie (B5?) 12 stron opisu, 3 strony tabelek i 1 strona karty lokacji do wypełnienia. Taka pomoc do wymyślania ciekawych miejsc. Na ile przydatne? Ciężko stwierdzić, jeszcze nie miałem czasu tego wykorzystać.

Mythic Bundle (Mythic RPG) - tego samego wydawcy, co wspomniany powyżej The Location Crafter, również poza promocją GM's Day, ale postanowiłem w końcu przyjrzeć się bliżej najsłynniejszemu chyba systemowi rpg emulującemu Mistrza Gry. Tzn. MG nie jest tu potrzebny i można np. zagrać w rpg w jedną osobę - jakby mi się nudziło samemu, któregoś wieczora. Może to być nakładka na inny system, ale jest tu też własna mechanika. Materiałów jest dużo, będę miał co czytać.

Eagle Eyes (Fate) - z rozpędu zgarnąłem także najnowszy World of Adventure do Fate Core. Z jednej strony Pay What You Want, więc można ustalić samemu cenę w zależności od zasobności własnego portfela i tego jak bardzo chcemy wspierać twórców rpg, a z drugiej strony zawsze lubiłem starożytny Rzym. Śledztwa w takim settingu to dobry pomysł (jest zresztą trochę powieści w podobnym klimacie, np. Stevena Saylora, Colleen McCullough czy Lindsey Davis).

Na koniec dorzuciłem do zamówienia dwa darmowe dodatki o gospodach polskiego The Forge Studios: "The Broken Coin Inn" oraz "The Cozy Hearth Inn". Świetne rysunki (plany gospód) i trochę opisu, który można wykorzystać albo nie. Jedne z lepszych darmowych produktów, jakie są dostępne na DriveThru RPG. Polecam.

Zastanawiałem się też nad przygodą Deep Carbon Observatory, podobno jednym z lepszych przedsięwzięć OSR, ale ostatecznie uznałem, że 10$ to za drogo, jak na produkt, którego raczej nie wykorzystam. Nie przepadam za aż tak mrocznymi, nihilistycznymi i wykręconymi przygodami. Jeśli ktoś lubi produkty do Lamentations of the Flame Princess, to może się zainteresować (ale wtedy pewnie i tak już słyszał o tym scenariuszu).

5 komentarzy:

 1. To się obłowiłeś! Ciekawe jest to Location Crafter.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz jeszcze znaleźć czas, żeby to wszystko przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie bardzo ciekawi ten Mythic. Fajnie, jakbyś coś napisałem potem o tem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzje Mythica są dość mieszane - i dlatego tak długo zwlekałem z jego kupnem.

  Skoro jednak w końcu kupiłem, to jak najbardziej wypróbuję i podzielę się wrażeniami na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się tylko wzbogaciłem o 5 edycję Shadowruna, TimeZero, oraz o Jalizar i dwie przygody do BiB :)

  OdpowiedzUsuń